جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

هدف از جراحی زیبایی گوش که در اصطلاح پزشکی به آن اتوپلاستی گفته می شود رفع ایرادات موجود در گوش ها و اصلاح مشکلات ظاهری آن ها با ایجاد تغییر در شکل، سایز و مکان گوش ها می باشد.

اگر شکل ظاهری گوش های تان موجب ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس شما شده می توانید برای انجام اتوپلاستی به یک پزشک خوب مراجعه نموده و به این ترتیب ایرادات موجود را برطرف نمایید.

 

جراحی زیبایی گوش

 

سن مناسب برای جراحی گوش

والدین می توانند کودکانشان را بلافاصله بعد از کامل شدن رشد گوش ها که به طور معمول در 5 سالگی اتفاق می افتد برای انجام جراحی زیبایی گوش نزد پزشک ببرند.

اتوپلاستی هر چه در سنین پایین تری انجام شود نتایج مطلوب تری در پی خواهد داشت زیرا در سنین پایین غضروف گوش ها نرم تر بوده و جراح راحت تر می تواند تغییرات لازم را بر روی آن ها اعمال کند. البته باید خاطر نشان شد که در صورت داشتن توقعات معقول، انتخاب یک پزشک حاذق و رعایت نکات قبل و بعد از اتوپلاستی نتیجه به دست آمده از آن در هر سنی رضایت افراد را به خود جلب خواهد کرد.

ایرادات قابل رفع با اتوپلاستی

مشکلات ظاهری گوش ها که در ذیل به آن ها اشاره شده است را می توان با اتوپلاستی برطرف کرد:

  • یکی از گوش ها یا هر دوی آن ها دورتر از سر قرار گرفته باشند.
  • سایز گوش ها نسبت به سر بزرگ تر بوده و با سر در تناسب نباشند.
  • تمام لاله گوش یا بخشی از آن در اثر حادثه یا برداشتن تومور از بین رفته باشد.
  • گوش ها از حد طبیعی برجسته تر بوده یا به اصطلاح بلبله و خفاشی باشند.
  • سایز گوش ها و شکل آن ها با هم تقارن نداشته باشد.
  • گوش ها بنا به دلایل مختلفی همچون استفاده از گوشواره های سنگین پاره شده و آسیب دیده باشند.
  • همه یا بخشی از لاله گوش به طور مادرزادی تشکیل نشده باشد.

نحوه انجام جراحی زیبایی گوش

برای انجام اتوپلاستی از تکنیک های مختلفی بهره گرفته می شود؛ استفاده از هر یک از این تکنیک ها به مواردی همچون صلاحدید پزشک و نوع ایراد موجود در گوش ها بستگی دارد.

برای اینکه جراح بتواند به غضروف های گوش دسترسی پیدا کند می بایست برشی را در پوست آن ایجاد نماید، برش ها به طور معمول در دو ناحیه زیر ایجاد می شوند:

  1. پشت گوش ها
  2. داخل چین های درونی گوش

برای انجام جراحی گوش لازم است تا بیمار بیهوش شود که این امر توسط تکنسین بیهوشی اتاق عمل انجام می شود، در اقدام بعدی پزشک برش های مورد نیاز را در گوش ها ایجاد کرده و به این ترتیب غضروف ها و پوست های اضافی را حذف می کند.

پزشک در آخر و در صورت نیاز غضروف های باقی مانده را در محل هایی که احتیاج است جاساز نموده و با ایجاد بخیه های داخلی شکل جدید آن را حفظ می نماید.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram