جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک : از نظر زیبایی شناسی چشم ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و چون حالات خلقی و روحی افراد را نشان می دهند تاثیر زیادی در ارتباط با دیگران داشته و از این جهت بسیار مهم می باشند.

زمانی که سن انسان بالا می رود به مرور تغییراتی در ظاهر او ایجاد می شود که یکی از این تغییرات، افتادگی پلک ها می باشد، این عارضه معمولاً زودتر از سایر عوارض در افراد بروز می کند زیرا پوست پلک ها به مراتب شل تر و نازک تر از پوست نواحی دیگر می باشد.

البته وجود مشکلات ظاهری در پلک ها تنها به دلیل افزایش سن و پیری نبوده و بسیاری از افراد به طور مادرزادی به این مشکلات دچار هستند، دلیل آن هر عاملی که باشد زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار داده، از شادابی افراد کم کرده و منجر به پیر به نظر رسیدن افراد خواهد شد.

جراحی پلک که در اصطلاح به آن بلفاروپلاستی گفته می شود یکی از انواع جراحی های زیبایی است که منجر به برطرف شدن مشکلات پلک ها شده و به این ترتیب موجب گیرایی بیشتر چشم ها می شود.

 

جراحی زیبایی پلک

 

با افزایش سن چه تغییراتی در پلک ها ایجاد می شود؟

بالا رفتن سن 4 تغییر اساسی و اصلی در پلک بالایی و نواحی اطراف آن ایجاد می کند که عبارتنداز:

  1. میزان بافت عضلانی اضافی در پلک بالایی زیاد می شود.
  2. پوست پلک شل و افتاده می شود.
  3. همزمان با افتادگی پلک ها، موقعیت ابروها نیز پایین می آید.
  4. بافت های چربی موجود در نواحی مختلف پلک فوقانی حجیم شده و بیرون می زند.

البته باید خاطر نشان شد که تغییرات فوق در تمامی افراد به یک نسبت ایجاد نمی شود، به همین علت میزان پوست و چربی برداشته شده در حین بلفاروپلاستی از شخصی به شخص دیگر متفاوت خواهد بود.

جراحی پلک بالا

برای جراحی پلک فوقانی پزشک ابتدا با انجام محاسبات دقیق میزان پوستی که می بایست حذف شده و همچنین محل دقیق ایجاد برش که در میان چین های طبیعی پلک می باشد را مشخص می کند. سپس اگر حذف پوست به تنهایی کافی باشد پوست را برداشته در غیر این صورت به منظور ایجاد تغییرات لازم اقدام به برداشتن مقداری از عضله پلک نیز می کند.

جراحی پلک پایین

با انجام این جراحی پزشک با تکنیک های مخصوص اقدام به برداشتن بافت های چربی اضافی که موجب پف آلود شدن چشم ها و خسته به نظر رسیدن افراد شده اند می نماید.

در نهایت بافت نگهدارنده پلک تحتانی کشیده شده و محکم می شود.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram