جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : برخی از افراد دچار این باور اشتباه هستند که جراحی بینی تنها با اهداف زیبایی انجام می گیرد در صورتی که چنین نبوده و بسیاری از افراد برای برطرف کردن مشکلات تنفسی بینی شان دست به جراحی بینی می زنند.

به همین دلیل می توان جراحی بینی را با توجه به اهداف انجام آن به دو نوع زیر تقسیم کرد:

  1. جراحی زیبایی بینی : با انجام جراحی بینی مشکلاتی که در ظاهر بینی اختلال ایجاد کرده اند برطرف خواهند شد. از جمله ایرادات ظاهری بینی می توان به بزرگ بودن بیش از اندازه بینی، افتادگی نوک بینی، وجود قوز بر روی پل بینی، غیرقرینه بودن سوراخ های بینی، بزرگ بودن نوک بینی و سوراخ های آن اشاره کرد.
  2. جراحی درمانی بینی: برخی از افراد به طور مادرزادی با مشکلاتی همچون انحراف بینی به دنیا آمده یا ممکن است تیغه بینی آن ها در اثر حوادثی همچون تصادف منحرف شده باشد، دلیل ایجاد این عارضه ها هرچه که باشد با بروز مشکل در عملکرد تنفسی همراه بوده و برای آن ها آزاردهنده خواهد بود. با جراحی بینی می توان تمام این مشکلات را برطرف کرد.

 

جراحی بینی باز

 

نحوه انجام جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی در ابتدا لازم است تا فرد تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد که این کار توسط تکنسین مجرب اتاق عمل انجام خواهد شد.

در مرحله بعدی پزشک با استفاده از یکسری ابزار مخصوص که کاملاً استریلیزه و تمیز هستند اقدام به ایجاد چندین برش در داخل و بیرون بینی می کند که در واقع محل ایجاد این برش ها است که روش جراحی بینی را مشخص خواهد کرد.

در مرحله بعدی پوست از روی ساختمان بینی کنار زده شده و به این ترتیب جراح بینی به ساختمان آن دست پیدا خواهد کرد، سپس با توجه به مشکل موجود اقدام به انجام اعمالی همچون صیقل دادن استخوان های بینی، گرافت گذاری و غیره کرده و در انتها پوست را به روی ساختمان بینی بازگردانده و در محل خود بخیه می زند.

جراحی بینی باز چیست؟

در جراحی بینی به روش باز پزشک تعدادی برش بر روی پوست خارجی بینی ایجاد کرده و علاوه بر آن یک برش نیز بر روی ناحیه کلوملا که محل اتصال دو سوراخ بینی به هم است ایجاد می کند.

مزیت های جراحی بینی به روش باز

باید گفت که جراحی بینی باز دارای مزیت هایی است که موجب می شود بیشتر جراحان بینی از این روش برای جراحی بینی بیماران شان بهره گیرند، از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با جراحی بینی باز پیوند زدن بخیه ها راحت تر انجام خواهد شد.
  • در این روش اندازه گیری ها دقیق تر بوده و امکان اندازه گیری های میلی متری نیز فراهم است.
  • به دلیل اینکه در این روش جراح اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارد بهتر می تواند مشکلات آناتومیک موجود در آن که نیاز به اصلاح دارند را تشخیص دهد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram