جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی که با نام بینی قوزدار یا عقابی نیز در میان افراد شناخته می شود، پوستی نازک دارد. همین ویژگی موجب می شود تا ظرافت ایجاد شده توسط جراح بر روی استخوان های بینی، بازتاب بهتری داشته و نتیجه نهایی به خوبی در آن نمایان باشد.

ویژگی های ساختاری بینی استخوانی

بینی به طور کلی از 3 لایه اصلی تشکیل شده است که عبارتنداز:

  1. لایه اول : لایه ای بسیار ظریف و عضلانی است که به قسمت تحتانی خود متصل است.
  2. لایه دوم : اسکلت استخوانی-غضروفی می باشد.
  3. لایه سوم : لایه ای پوشاننده است که در قسمت داخلی بینی قرار دارد و جنس آن از پوست و مخاط است.

 

جراحی-بینی-استخوانی

 

بینی ها بر اساس نوع غضروف و بافت شان به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می گردند، بینی های استخوانی نه تنها پوست نازکی دارند بلکه ساختار استخوانی-غضروفی آن ها نیز از استحکام بسیار بالایی برخوردار است.

از دیگر ویژگی های بارز بینی های استخوانی می توان به وجود قوز در آن ها اشاره کرد که ممکن است به طور مادرزادی در افراد وجود داشته یا در اثر وارد شدن ضربه ناشی از حوادث گوناگون در بینی به وجود آمده باشد. به موجب قوز، بینی در ناحیه پل حالت خمیدگی و برآمدگی خواهد داشت.

جراحی بینی استخوانی با لیزر

در ابتدا باید بگوییم که برطرف کردن ایرادات موجود در ساختار غضروفی-استخوانی بینی و همچنین اعمال تغییرات استئوتومی در آن تنها با ایجاد برش، صیقل دادن استخوان های بینی و سایر تکنیک های مخصوص قابل انجام است.

به همین دلیل مواردی همچون ” جراحی بینی استخوانی با لیزر “ و سایر عناوین این چنینی تنها جنبه تبلیغاتی داشته و شگردی است که سایت ها برای بازدید بیشتر و جذب مشتری برای برخی جراحان بینی به کار می  گیرند.

تنها روش غیر جراحی برای برطرف کردن ایرادات بسیار جزئی بینی همچون وجود فرورفتگی در آن، تزریق ژل است که دکتر عطاالله غفاری ، جراح بینی گلپایگان این روش را تنها برای افرادی انجام می دهد که از بیهوشی هراس دارند، توانایی پرداخت هزینه جراحی بینی را ندارند و جراحی به دلیل وضعیت جسمی و روحی شان برای آن ها مناسب نیست.

فرم بینی استخوانی بعد از جراحی

جراح بینی می تواند بینی استخوانی را بعد از جراحی به دو فرم زیر شکل دهد:

  • بینی طبیعی : این فرم از بینی به برطرف کردن ایرادات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن می پردازد به نحوی که در بینی طبیعی شاهد قوس زیاد، کوچک شدن بیش از حد بینی و همچنین سر بالا شدن آن نیستیم.
  • بینی فانتزی : این فرم از بینی نه تنها قوس زیادی دارد که تا حد زیادی کوچک شده و نوک آن سر بالا می شود.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram