تزریق ژل

روش تزریق ژل

تزریق ژل که یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست در میان مردم می باشد دارای خاصیت پرکنندگی بوده و با از بین بردن یا کاهش چین و چروک های ایجاد شده در سطح پوست، جوانی و شادابی را برای افراد به ارمغان می آورد.

این روش جوانسازی کاربردهای زیادی دارد که از این میان می توان به حجیم نمودن نواحی مختلف بدن همچون چانه، گونه ها، لب ها، دست ها و غیره اشاره نمود.

 

تزریق ژل

 

دلایل پیری پوست

عوامل بسیاری در ظهور نشانه های پیری در پوست موثر هستند از جمله:

 • تغذیه نامناسب
 • شرایط محیطی نامطلوب
 • قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید
 • افزایش سن: هیالورونیک اسید که ماده سازنده ژل ها نیز می باشد به طور طبیعی در بدن افراد وجود دارد. همزمان با بالا رفتن سن میزان این ماده و همچنین الاستین و کلاژن در بدن افراد کم شده و در نهایت در پوست افراد علائم پیر پوستی همچون چین و چروک بروز خواهد کرد.

باید خاطر نشان نشویم که چون هیالورونیک اسید ماده سازنده بدن افراد می باشد لذا تزریق آن موجب ایجاد حساسیت در آن ها نخواهد شد.

انواع ژل

ژل ها را با توجه به میزان ماندگاری آن ها به سه دسته ذیل تقسیم می نمایند:

 1. ژل های دائمی: این ژل ها قابل جذب نبوده و بعد از مدتی به شکل گلوله گلوله در زیر لب ها در می آیند به همین دلیل موجب افزایش احتمال بروز عوارض در افراد می شوند. از همین رو استفاده از این نوع ژل ها امروزه بسیار نادر می باشد.
 2. ژل های نیمه موقت: ترکیبات سازنده این نوع ژل ها از کلسیم هیدروکسی بوده و ماندگاری آن ها کم می باشد.
 3. ژل های موقت: این نوع ژل ها حاوی کلاژن و هیالورونیک اسید بوده و بعد از حدود 6 ماه تا 1 سال جذب بدن افراد می شوند.

تزریق ژل چه کاربردهایی دارد؟

برخی گمان می کنند این روش جوانسازی پوست تنها در زیبایی کاربرد دارد در صورتی که چنین نبوده و در علوم پزشکی نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در ذیل تنها به مصارف زیبایی این روش اشاره نموده ایم:

 • افزایش حجم:
 1. برجسته کردن چانه
 2. بزرگ کردن گونه ها
 3. حجیم نمودن لب ها
 • رفع چین و چروک:
 1. برطرف کردن خط خنده
 2. رفع خط اخم
 3. برطرف کردن چین و چروک اطراف لب ها
 4. رفع خطوط پیشانی
 5. از بین بردن چین و چروک های موجود در اطراف چشم ها

از دیگر کاربردهای تزریق ژل می توان به جوانسازی دست ها، برطرف کردن گودی و سیاهی زیر چشم ها و همچنین فرم دهی بینی با رفع برخی مشکلات جزئی موجود در آن اشاره کرد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram