تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس قادر به فلج نمودن تمامی ماهیچه های غیرارادی و ارادی بوده و در زمینه زیبایی به منظور از بین بردن خطوط و چین و چروک هایی که در اثر فعالیت بیش از اندازه ماهیچه ها به وجود آمده اند مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر برای تزریق بوتاکس از ماده ای استاندارد، مقدار مناسبی از ماده و تکنیکی درست استفاده شود آثاری بر روی پوست ایجاد خواهد شد که می توان گفت در حد لیفت صورت و عمل های زیبایی رضایت بخش و موثر است، با این تفاوت که هیچ زخمی بعد از آن بر روی پوست برجای نمانده و نیازی به استراحت ندارد.

 

تزریق بوتاکس

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از سم بوتولینوم به دست آمده و نوع تصفیه شده آن است، با اینکه این سم در دوز بالا بسیار مهلک و کشنده است اما در مقادیر کم و کنترل شده بسیار کارآمد بوده و سال هاست که در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس موجب جلوگیری از منتقل شدن سیگنال های عصبی در موضع تزریق شده و باعث می شود که ماهیچه های ناحیه مورد نظر به تدریج از کار بیافتند؛ بدیهی است که در صورت حرکت نکردن ماهیچه ها چین و چروک های پوست از بین رفته یا کمتر می شوند.

میزان ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

بوتاکس معمولاً بین 2 تا 6 ماه اثر داشته و بعد از آن ترشح ماده استیل کولین مجدداً از سر گرفته شده و عضله شروع به انقباض و حرکت می نماید.

اما باید گفت که پس از هر بار تزریق این ماده، رفته رفته عمق چین و چروک ها کمتر خواهد شد.

بوتاکس بیشتر برای چه نواحی مناسب بوده و مورد استفاده قرار می گیرد؟

بوتاکس به طور معمول برای از بین بردن خطوط اطراف لب، زیر چشم، خط خنده و خط اخم مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق در این نواحی باید توسط یک فرد کاربلد و با مقادیر کم انجام شود زیرا احتمال بروز عارضه در این نواحی بیشتر می باشد.

موارد منع تزریق بوتاکس

افرادی که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم بهتر است از انجام این روش جوانسازی پوست خودداری نمایند:

  • افرادی که سابقه حساسیت به ماده بوتاکس را دارند.
  • افرادی که در موضع تحت تزریق بیماری های التهابی فعال و عفونت دارند.
  • خانم هایی که شیرده بوده یا در دوران بارداری قرار دارند.
  • اشخاصی که به برخی بیماری های روانی و عصبی مبتلا هستند.
  • افرادی که داروهای خاصی همچون داروهای قلبی مصرف می کنند.

آیا سن و جنسیت در اثرگذاری بوتاکس تاثیر دارد؟

پاسخ منفی است. تمامی افراد با سن بالای 20 سال مجاز به انجام این روش بوده و تاثیر آن در تمامی افراد مشابه است. البته باید بگوییم گروه بسیار کوچکی از اشخاص وجود دارند که تزريق بوتاکس بر آن ها تاثیری نداشته و به عبارت دیگر نسبت به آن مقاوم هستند که این هیچ ارتباطی به جنسیت و سن ندارد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram